logo
close
oximo wycieraczki samochodowe

Jak wybrać odpowiednie wycieraczki samochodowe? Sprawdź, na co zwracać uwagę i czego nie kupować

24 maja, 2023
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności, Inne, Materiały sponsorowane

Wybór wycieraczek samochodowych może wydawać się banalny, ale do czasu. W pewnym momencie każdy zadaje sobie pytania. Czy lepiej wybrać wycieraczki ze szkieletem, czy bez? Czy warto zainwestować w droższe modele hybrydowe? Jakie cechy powinny mieć dobre wycieraczki? Odpowiedzi na te zagadnienia są zawarte w tym artykule.

Wycieraczki do samochodu a komfort jazdy

Wybór odpowiednich wycieraczek do samochodu zapewni odpowiednią widoczność na drodze, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dobre wycieraczki samochodowe dokładnie oczyszczą szybę z deszczu, śniegu, błota i innych zanieczyszczeń, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów pojazdu. Ważna jest również regularna wymiana wycieraczek na nowe, aby uniknąć niespodziewanych sytuacji na drodze.

Wycieraczka bezszkieletowa Oximo

Co cechuje dobre wycieraczki samochodowe?

Cechy dobrych wycieraczek samochodowych to przede wszystkim:

 • skuteczność w usuwaniu wody i innych zanieczyszczeń, 
 • idealne dopasowanie do rozmiaru i kształtu szyby samochodu,
 • trwałość i odporność na działanie promieni UV, wilgoci oraz skrajnych temperatur, 
 • łatwy montaż bez konieczności użycia narzędzi lub wizyty w warsztacie, 
 • cicha praca i płynność ruchu. 

Skupiając się na tych cechach możesz mieć pewność, że kupujesz produkt wart swojej ceny i zapewniający dobrą widoczność w każdych warunkach atmosferycznych.

Rodzaje wycieraczek samochodowych – krótka charakterystyka

Istnieją trzy podstawowe rodzaje wycieraczek samochodowych: szkieletowe, bezszkieletowe i hybrydowe. Każdy z nich ma swoje zalety i wady oraz jest przeznaczony do innych typów pojazdów. W skrócie:

 • Szkieletowe wycieraczki są tańsze i trwalsze, ale głośniejsze i słabiej przylegające do szyby niż inne rodzaje wycieraczek. Najlepiej stosować je do starszych modeli aut i pojazdów z dużą powierzchnią szyby, takich jak ciągniki siodłowe, autobusy czy tiry.
 • Bezszkieletowe wycieraczki dobrze przylegają do szyby, skutecznie usuwają wodę, zabrudzenia i śnieg. Są jednak droższe niż wycieraczki szkieletowe i zazwyczaj trzeba je częściej wymieniać. Są powszechnie stosowane w nowszych samochodach.
 • Hybrydowe wycieraczki są nowoczesne, idealnie przylegają do szyby i pracują cicho. Są jednak mniej popularne i droższe niż pozostałe rodzaje wycieraczek. Najczęściej stosuje się je w luksusowych i sportowych samochodach.

Po tym krótkim omówieniu rodzajów wycieraczek, najprawdopodobniej wiesz, jaki rodzaj wycieraczek do szyb będzie najlepszy do Twojego samochodu. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, istnieje narzędzie wyszukiwania wycieraczek samochodowych, które pomoże Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojego auta. Opowiemy Ci teraz, jak to działa.

Wyszukiwarka wycieraczek samochodowych – jak to działa? 

oximo wyszukiwarka wycieraczek

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich wycieraczek samochodowych, najlepszym narzędziem jest wyszukiwarka wycieraczek samochodowych dostępna na stronie OXIMO – polskiego producenta wycieraczek. Wystarczy, że wybierzesz markę, model oraz wersję swojego pojazdu z listy, a system pokaże odpowiednie modele wycieraczek i zasugeruje najlepszą opcję. Wyszukiwarka umożliwia również uzyskanie informacji technicznych produktów, zdjęć, filmów instruktażowych jak samemu poradzić sobie z wymianą wycieraczki. Ciekawostką jest to, że wskazuje miejsca, gdzie można je kupić w sklepie lub przedstawi wykaz aukcji na portalu Allegro. Na stronie OXIMO znajdziesz m.in.: 

 • Wycieraczki samochodowe do Forda,
 • Wycieraczki samochodowe do Skody, 
 • Wycieraczki samochodowe do Fiata, 
 • Wycieraczki samochodowe do Volkswagena,
 • Wycieraczki samochodowe do Audi
 • i wielu innych marek.

Przy wyborze wycieraczek do samochodu, należy pamiętać, że kluczowe znaczenie ma ich odpowiednie dopasowanie do modelu pojazdu. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane wycieraczki są oryginalnym produktem producenta oraz, czy są dedykowane do Twojej marki i modelu samochodu. W przypadku braku pewności co do dopasowania, pomocna może okazać się wyszukiwarka wycieraczek do aut opisana wyżej.

wycieraczki do samochodow osobowych oximo

Podsumowując, wybór odpowiednich wycieraczek samochodowych jest kluczowy dla utrzymania bezpieczeństwa na drodze. Szkieletowe, bezszkieletowe czy hybrydowe – każdy rodzaj ma swoje unikalne cechy, które mogą lepiej pasować do Twojego pojazdu. Pamiętaj, że nie zawsze droższa opcja jest najlepsza. Twoje bezpieczeństwo zależy od dobrze funkcjonujących wycieraczek, dlatego zawsze sprawdzaj ich stan i wymieniaj, gdy zauważysz oznaki zużycia. 

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności