logo
close
Gdzie kupowac czesci motocyklowe jak wybrac portal wiedzy o motoryzacji sklepy z czesciami motocyklowymi motodoradca.com

Gdzie kupować części motocyklowe?

16 października, 2020
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Zakup motocykla często staje się dla jego posiadacza początkiem wielkiej przygody. Te niesamowite maszyny podbijają serca kierowców dając im poczucie wolności i możliwość ucieczki od codziennej rutyny. Każdy motocyklista marzy oczywiście o solidnym i bezawaryjnym pojeździe, ale nie ma co się oszukiwać – długa eksploatacja, kolizje czy upadki sprawiają, że co jakiś czas trzeba wymieniać poszczególne części na nowe.

W trakcie sezonu, każda, nawet najmniejsza usterka może spędzić sen z oczu motocyklisty. W końcu dobry stan pojazdu zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz wpływa na nienaganny wygląd maszyny. Kiedy już motocykl spłata figla i wymaga wymiany konkretnej części, warto zastanowić się gdzie dokonać zakupu. Tak jak w przypadku samochodów – mamy tu kilka opcji do wyboru.

Autoryzowana stacja obsługi

Jeśli jesteśmy właścicielami nowej maszyny objętej gwarancją, możemy liczyć na bezpłatny serwis. Oczywiście, aby skorzystać z darmowej usługi, musimy spełnić określone warunki – m.in. regularnie stawiać się na przeglądy okresowe.

Kupując motocykl powinniśmy dokładnie przeczytać umowę, tak aby wiedzieć jakie części wymienne są objęte gwarancją, a za jakie w razie awarii będziemy musieli zapłacić. Kupując poszczególne komponenty w ASO, zapłacimy za nie więcej niż w innych miejscach, ale producent daje nam w zamian gwarancję oryginalności i jakości konkretnych elementów.

Nieautoryzowany warsztat motocyklowy

Zaletą niezależnego serwisu są w z pewnością niższe niż w ASO ceny części i usług. Warto jednak wiedzieć, że chcąc wymienić jakąś część, powinniśmy szukać miejsca specjalizującego się w motocyklach takich jakie posiadamy.  Przykładowo, jeśli jesteśmy właścicielami motocykla  cross/enduro, szukajmy  serwisu naprawiającego sprzęty terenowe. W takim warsztacie z większym prawdopodobieństwem dostaniemy interesujące nas części.

Zaletą – tak jak zresztą w przypadku ASO jest fakt, że  w takich miejscach najczęściej pracują motocykliści, dla których praca to również pasja.  Ich opinia na temat konkretnych elementów pojazdu jest więc wiarygodna, ponieważ sami na co dzień testują sprzedawany asortyment.

Zarówno w przypadku ASO jak i nieautoryzowanych warsztatów, zaletą jest możliwość nie tylko zakupu części, ale również usługi montażu, dzięki czemu oszczędzamy czas i nie musimy wykonywać „brudnej roboty”.

Stacjonarne sklepy motocyklowe

Sklepy z częściami motocyklowymi znajdują się niemal w każdym mieście. Mogą to być większe „markety” samoobsługowe jak i małe sklepiki. Ich zaletą jest możliwość zobaczenia produktu na żywo i możliwość skorzystania z porady sprzedawcy.  Dzięki temu łatwiej nam będzie wybrać odpowiednią dla konkretnego motocykla część. Czasami może zdarzyć się, że na miejscu nie będzie interesującego nas komponentu, ale przeważnie  można go zamówić. Sprowadzenie części do sklepu to zwykle kilka dni oczekiwania.

Internetowe sklepy z częściami motocyklowymi

Zakupy online to świetne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i chcących oszczędzić swój czas. Kupując części motocyklowe przez internet, wystarczy dosłownie chwila – wybieramy sklep, określamy markę motocykla i model, wpisujemy nazwę interesującej nas części i możemy dokonać zakupu jednym kliknięciem. Po dokonaniu przelewu online i podaniu danych adresowych, wystarczy już tylko czekać na kuriera.

Obecnie w internecie można znaleźć wiele sklepów specjalizujących się w częściach motocyklowych. Korzystając z oferty rekomendowanego miejsca, możemy liczyć na wysokiej jakości produkty renomowanych marek. Oprócz tego, że nie musimy szukać części jeżdżąc po mieście, często zapłacimy za nie mniej niż stacjonarnie. To gdzie kupimy części motocyklowe, zależy od naszych preferencji i możliwości. Najważniejsze jest jednak aby dbać o maszynę, a tym samym o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności