logo
close
Dobry mechanik samochodowy – jak go znalezc wybor portal wiedzy o motoryzacji motodoradca.com

Dobry mechanik samochodowy – jak go znaleźć?

17 października, 2020
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Samochód – bez względu jak bardzo o niego dbamy, co jakiś czas wymaga fachowego przeglądu i mniejszych lub większych napraw. Drobne stłuczki, wypadki, ale także codzienna eksploatacja sprawiają, że konieczne jest skorzystanie z usług mechanika.

Mechanik samochodowy – co powinno wyróżniać dobrego fachowca?

Większość kierowców zgodzi się z faktem, że dobry mechanik samochodowy to prawdziwy skarb. Szukając fachowca, który ma naprawić nasze auto, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

  • Po pierwsze godny polecenia mechanik potrafi sprawnie diagnozować usterki i je naprawiać. Sytuacje takie jak założenie nieodpowiednio dobranej części, nie powinny mieć miejsca. Dobry mechanik samochodowy powinien znać również się na  wielu markach samochodów, chociaż coraz więcej jest  takich, którzy wybierają konkretną specjalizację, w której czują się najlepiej.
  • Po drugie, warto wybrać specjalistę, który ma podpisane umowy z hurtowniami i dostawcami części. Dzięki temu ich ceny będą niższe, a czas oczekiwania krótszy.
  • Po trzecie dobry mechanik powinien posiadać nowoczesny sprzęt diagnostyczny i znać specyfikację poszczególnych pojazdów. Niestety warsztaty w przydomowych garażach nie spełniają takich standardów jak renomowane autoserwisy. Warto więc zwrócić uwagę na wyposażenie warsztatu i doświadczenie jego pracowników.

Oprócz wyżej wymienionych aspektów, niemniej ważne jest podejście do klienta. Dobry mechanik powinien być komunikatywny, życzliwy i budzący zaufanie. Pożądane  cechy to sumienność, dokładność, odpowiedzialność i oczywiście terminowość.  Wiadomo, że oddając auto do naprawy, wiele osób musi przeorganizować sobie codzienne życie – np. dojazdy do pracy itp. Każdy dodatkowy dzień bez samochodu jest bardzo kłopotliwy.

Dobry mechanik samochodowy – jak go znaleźć?

Mimo, że w większości miast i mniejszych miejscowości oferta mechaniki samochodowej jest szeroka, znalezienie dobrego fachowca nie jest proste. Najlepszą metodą jest wywiad wśród znajomych, którzy być może polecą nam kogoś odpowiedniego. Rekomendacje od bliskich są najbardziej sprawdzone, dlatego warto popytać.

Inny sposób to poszukiwania w internecie, gdzie również możemy poczytać opinie o konkretnych mechanikach samochodowych i warsztatach.  Warto porównać jak najwięcej miejsc, mimo że czasem jest to żmudny proces. Poświęcając nieco więcej czasu na znalezienie mechanika, w przyszłości nie będziemy musieli chodzić od warsztatu do warsztatu, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnego stresu i zaoszczędzimy pieniądze.

Dobry mechanik samochodowy Żukowo

Mechanik samochodowy – mobilnie czy stacjonarnie?

Do niedawna najczęściej wybieraną przez kierowców opcją było oddanie samochodu do stacjonarnego warsztatu. Na miejscu fachowcy przy użyciu odpowiednich narzędzi do diagnostyki usterek, robili przegląd i naprawiali to co trzeba.  Mechanik samochodowy świadczący usługi w punkcie stacjonarnym to dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają w większych miastach, gdzie nie brakuje tego rodzaju punktów. W razie nagłej usterki łatwo jest znaleźć najdogodniejszą lokalizację.

W przypadku kiedy znajdujemy się z dala warsztatu, a nagle potrzebujemy fachowej pomocy, warto skorzystać z usług mechanika mobilnego. W takiej sytuacji pomoc przyjeżdża we wskazane przez nas miejsce. Nie musimy martwić się, że w przypadku usług mobilnych, mechanik nie może użyć tak zaawansowanego sprzętu i narzędzi jak w warsztacie stacjonarnym. Obecnie fachowcy dojeżdżający na miejsce dysponują takimi umiejętnościami i narzędziami, dzięki którym mogą przeprowadzić pełną diagnostykę auta i naprawić wszelkie awarie.

Nowoczesny mechanik mobilny często posiada specjalistyczny pojazd z pełnym wyposażeniem serwisowym, dlatego naprawa samochodu poza warsztatem nie stanowi żadnego problemu. Argumentem przekonującym do korzystania z usług mobilnych jest też fakt, że często przyjazd do mechanika zepsutym autem stwarza zagrożenie dla kierowcy i innych uczestników ruchu.

Bez względu na to czy skorzystamy z usług mechanika stacjonarnie czy mobilnie, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie specjalisty z jak największą ilością rekomendacji. Próby samodzielnej naprawy samochodu – szczególnie jeśli mamy wątpliwości co do źródła problemu, nie są najlepszym pomysłem, dlatego warto mieć zaufanego fachowca pod ręką.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności