logo
close
gdzie najlepiej kupowac czesci-samochodowe, sklep z czesciami samochodowymi jakwybrac portal wiedzy o motoryzacji motodoradca.com

Gdzie kupować części samochodowe?

16 października, 2020
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Zbyt agresywna jazda, wypadek, stłuczka albo zwyczajna eksploatacja auta, sprawiają, że co jakiś czas trzeba wymienić poszczególne części samochodowe.  Pytanie – gdzie najlepiej dokonać zakupu, żeby mieć gwarancję jakości, ale jednocześnie nie wydać fortuny?

Jeśli nasze auto jest nowe i na gwarancji możemy skorzystać z autoryzowanego warsztatu. Musimy mieć jednak świadomość, że nie wszystkie usterki są objęte gwarancją. Kupując auto w salonie powinniśmy więc zwrócić uwagę na warunki  umowy, tak aby w przyszłości wiedzieć jakie uszkodzenia możemy za darmo naprawić w serwisie producenta. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy skorzystać z innych opcji. Jaki mamy wybór?

Zakup w stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym

W każdym małym i dużym mieście  bez problemu znajdziemy sklep z częściami motoryzacyjnymi.  Mogą to być większe placówki samoobsługowe jak i malutkie sklepiki osiedlowe.  Jeśli szukamy części podstawowych – najczęściej wybieranych – jak np. lampy czy wycieraczki, zaopatrzymy się tu bez problemu. Plusem jest także fakt, że możemy  liczyć na fachowe doradztwo. 

Jeśli planujemy poważniejszy remont samochodu, asortyment niekiedy może okazać się niewystarczający. Klocki hamulcowe, tarcze czy inne elementy dopasowane do konkretnej marki samochodu trzeba zamówić, a to wiąże się z kilkoma dniami oczekiwania. Oczywiście nie ma reguły – na pewno można znaleźć lepiej i gorzej zaopatrzone sklepy motoryzacyjne. Przy odrobinie szczęścia, być może uda się kupić wszystko na miejscu. 

Części samochodowe ze sklepu przy warsztacie 

To również rozwiązanie dla osób preferujących zakupy stacjonarne.  Przy serwisach samochodowych często działają małe sklepy, w których dostaniemy nowe i używane części.  Jeśli uda nam się znaleźć potrzebny element, zakupy mogą okazać się naprawdę korzystne. Oprócz tego, kupując w warsztacie, możemy skorzystać także z usługi wymiany danej części na miejscu.  Dzięki temu  będziemy mieli pewność, że wybrany element pasuje do naszego auta, oszczędzimy czas i nie będziemy musieli sami wykonywać „brudnej roboty”. 

Podobnie jak w przypadku zwykłych stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych, w punktach przy warsztatach możemy nie dostać wszystkich części, jakie nas interesują. Zawsze istnieje jednak możliwość zamówienia danego podzespołu mechanicznego i odebranie go po ustalonym czasie – najczęściej kilku dniach.

Zakupy w internetowym sklepie motoryzacyjnym

Zamawianie części samochodowych przez internet to obecnie najczęściej wybierana opcja. Kierowcy podkreślają wiele zalet  zakupów online. Są to przede wszystkim:

  • Szeroki wybór – w sklepach internetowych dostępne są części niemal wszystkich marek. Tego rodzaju punkty często współpracują z hurtowniami, dlatego zaraz po dokonaniu zakupu, towar wysyłany jest bezpośrednio do klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każda część dostępna w hurtowni, jest także dostępna w sprzedaży,
  • Dobre ceny – sklepy internetowe funkcjonują inaczej niż stacjonarne. Właściciele nie muszą płacić za lokal, często nie trzeba mieć nawet magazynu, a jeśli już, to jest on niewielki. Dzięki temu koszt prowadzenia sklepu online jest niski, a to pozwala na obniżenie marży oferowanego asortymentu,
  • Wygoda – zakupy internetowe są bardzo proste. Wystarczy wybrać markę samochodu, jego model i typ części, aby po chwili wyświetliła się oferta konkretnego produktu. Niewątpliwym atutem jest również kwestia przewozu zakupu do domu czy warsztatu – wszystko leży po stronie sklepu, a klient nie musi się niczym martwić,
  • Oszczędność czasu – kupując części samochodowe online nie trzeba  nigdzie iść. Wystarczy posiadać komputer lub telefon z dostępem do internetu i można dokonać zamówienia. Dzięki temu nie tracimy czasu.

To w  jaki sposób i gdzie dokonamy zakupu części samochodowych zależy od naszych preferencji oraz możliwości w danym momencie. Najważniejsze jest, aby dbać o auto i wybierać  miejsca rekomendowane, oferujące produkty  dobrej jakości. 

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności