logo
close

Skutery elektryczne – czy zastąpią pojazdy spalinowe?

13 września, 2022
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Zainteresowanie skuterami elektrycznymi z roku na rok rośnie. Nic w tym dziwnego – zmienia się nasza świadomość ekologiczna, a wciąż rosnące ceny paliw coraz częściej skłaniają do refleksji nad szukaniem alternatywnego środka transportu. Czy zatem motocykle elektryczne wkrótce wyprą pojazdy zasilane benzyną lub ropą?

Nasze oczekiwania zmieniają się wraz z rozwojem technologii

Pamiętasz te czasy, gdy jako dziecko zastanawiałeś się nad tym, jak będą wyglądać samochody przyszłości? Wtedy raczej nie wyobrażałeś sobie kolejnych modeli spalinowych, a raczej pojazdy zasilane na wodę albo prąd – w sposób przyjazny naturze.

Dziś większość z tych wyobrażeń została przelana na papier dzięki zaawansowanej technologii oraz sztabom projektantów i badaczy, którzy każdego dnia szukają coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań, spełniających nasze oczekiwania.

To prawda – ludzka świadomość z biegiem czasu ulega zmianie. Dziś inaczej postrzegamy pewne rzeczy. Bardziej koncentrujemy się na walce ze smogiem, ogólnym zanieczyszczeniem środowiska i pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. I to jest właśnie główne zadanie motocykli elektrycznych – dostarczyć Cię tam, gdzie chcesz, bez wyrządzania krzywdy planecie. Czy pojazdy elektryczne mają przyszłość? Naszym zdaniem – zdecydowanie tak, przeczytaj w artykule: supersoco.pl/czy-pojazdy-elektryczne-maja-przyszlosc !

Skuter miejski – ekologia i wygoda w nowoczesnej formie

Co przemawia za posiadaniem skutera elektrycznego? Jeśli mieszkasz lub pracujesz w mieście, zapewne nie raz zdarzyło CI się utknąć w korku, np. w drodze do domu albo na spotkanie ze znajomymi. Nieprzyjemne wspomnienia, prawda? Miejski skuter to ukłon w stronę tych osób, które nie chcą marnować życia na zatłoczonych ulicach.

Dzięki elektrycznemu motocyklowi szybko przemieścisz się z punktu A do punktu B bez konieczności wdychania tych wszystkich spalin i utraty cennych chwil – lepiej spożytkować ten czas na kreowanie przyjemnych wspomnień.

Skutery elektryczne sprawdzą się zarówno dla osób młodych, dopiero rozpoczynających pracę, jak i ludzi w kwiecie wieku czy starszego pokolenia. To niewielkie, ale zwinne i wytrzymałe pojazdy, które warto rozważyć jako środek transportu zwłaszcza w tętniących życiem miastach.

Jak wybrać skuter elektryczny do miasta?

Decydując się na zakup skutera elektrycznego, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim sprawdzamy osiągi danego pojazdu, w szczególności przyglądamy się zasięgom. Dobrej klasy motocykl elektryczny powinien przejechać nawet 140 km na jednym ładowaniu.

Kolejną sprawą jest rodzaj baterii. Największą popularnością cieszą się obecnie motocykle elektryczne zasilane akumulatorem litowo-jonowym, ponieważ ładowanie takiego pojazdu jest stosunkowo krótkie, bateria odznacza się wysoką wydajnością oraz niewielkimi gabarytami.

Niewątpliwym liderem w produkcji skuterów elektrycznych w Polsce jest rodzima firma Super Soco. Producent oferuje jednoślady elektryczne nowej generacji, dostępne w przystępnej cenie. Wierzymy, że skutery elektryczne mają przyszłość, dlatego zachęcamy do rozważenia zakupu tego niewielkiego pojazdu z ogromnym potencjałem.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności