logo
close

Najpopularniejsze samochody używane w 2021 roku

21 lutego, 2022
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

W poprzednim roku, łączna liczba rejestracji sprowadzonych samochodów nie przekroczyła nawet 1 miliona. Tak wynika z raportu opublikowanego przez IBRM Samar. Najchętniej poszukiwanym autem z drugiej ręki w Polsce był Opel Astra. W pierwszej dziesiątce znalazła się również Skoda Fabia oraz Skoda Octavia.

Zysk producentów aut na przestrzeni ostatnich dwóch lat mocno spadł. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Z sytuacji tej ciągle zyskują dilerzy aut używanych. Aures Holdings, jedna z większych grup specjalizujących się w sprzedaży aut używanych w Polsce, Czechach i na Słowacji, odnotowała rekordowy rok – w Polsce podpisano ponad 20 tysięcy umów sprzedaży.

Najpopularniejszym samochodem w 2021 roku był opel Astra. Na drugim miejscu uplasował się Ford Focus, a tuż za nim – Opel Insignia. Jeżeli pod uwagę weźmiemy wszystkie trzy rynki – Polski, Czeski i Słowacki, gdzie łącznie sprzedano ponad 86 tysięcy aut, to właśnie Skoda Octavia okazała się najpopularniejszym modelem. Samochód ten sprzedawał się najlepiej w Czechach i na Słowacji.

Najpopularniejsze auta używane w 2021 r. w Polsce

 1. Opel Astra
 2. Ford Focus
 3. Opel Insignia
 4. Skoda Octavia
 5. Volkswagen Passat
 6. Skoda Fabia
 7. Volkswagen Golf
 8. Kia Sportage
 9. Renault Megane
 10. Dacia Duster

Skoda Octavia ma również swoje miejsce w rankingu najczęściej rejestrowanych modeli wśród klientów firmowych oraz najchętniej kupowanych modeli aut osobowych. Patrząc na wszystkie te wyniki można dojść do wniosku, że marka ta ciągle stoi na wysokości zadania, jeśli chodzi o zadowolenie klientów. W swojej ofercie posiada auta najwyższej klasy, dzięki temu każdy kierowca wybierze coś dla siebie.

Pomimo nadal trwających problemów na rynku motoryzacyjnym, Skoda stale jest jedną z cenionych marek. Nie zaskakuje więc jej obecność we wszystkich wymienionych wyżej rankingach.

A jak wygląda zestawienie najbardziej popularnych aut używanych w 2021 roku w Czechach i na Słowacji?

Czechy:

 1. Skoda Octavia
 2. Skoda Fabia
 3. Volkswagen Passat
 4. Skoda Superb
 5. Volkswagen Golf
 6. Hyundai i30
 7. Ford Focus
 8. Ford Mondeo
 9. Skoda Rapid
 10. Kia Ceed

Słowacja

 1. Skoda Octavia
 2. Skoda Fabia
 3. Volkswagen Passat
 4. Skoda Superb
 5. Kia Ceed
 6. Kia Sportage
 7. Volkswagen Golf
 8. Opel Astra
 9. Hyundai i30
 10. Ford Focus

Ciekawe jest również zestawienie aut pod względem rodzaju napędów. W ubiegłym roku, klienci chętniej wybierali auta z silnikami benzynowymi. Jak podaje AAA Auto, w Polsce było to aż 67 procent sprzedaży, a w Czechach – 52 procent. Natomiast na Słowacji, klienci stawiali na silniki Diesla – stanowiły one 52 procent sprzedaży.

Skrzynie automatyczne zdecydowanie górowały w Czechach i na Słowacji. Zawierała je ponad jedna czwarta sprzedanych aut. W Polsce, samochód z automatyczną skrzynią biegów wybrało zaledwie 17 procent klientów.

 Wsparcie merytoryczne artykułu: https://www.skoda-bohemiamotors.pl/ – autoryzowany salon Skoda Warszawa

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności