logo
close

Kiedy warto odwiedzić autoryzowany serwis Mercedes w Szczecinie?

29 listopada, 2023
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności, Materiały sponsorowane

Jeździsz Mercedesem i wciąż wahasz się, czy warto wybrać się z nim do ASO? Rozumiemy Twoje wątpliwości, w końcu panuje powszechne przekonanie, że autoryzowane stacje obsługi są bardzo drogie i przeznaczone wyłącznie dla właścicieli aut na gwarancji fabrycznej. To nie do końca prawda. W naszym artykule omawiamy kilka typowych sytuacji, w których z całą pewnością warto odwiedzić autoryzowany serwis Mercedesa w Szczecinie.

Przegląd przed zakupem

Jeśli dopiero planujesz zakup samochodu marki Mercedes, zwłaszcza z rynku wtórnego, to z pewnością chcesz zrobić wszystko, aby uniknąć ryzyka natrafienia na egzemplarz z ukrytymi wadami, który będzie generować wysokie koszty serwisowania. W tym celu udaj się ze sprzedawcą do ASO i zleć przeprowadzenie szczegółowego przeglądu, który pozwoli zweryfikować faktyczny stan techniczny pojazdu.

Przegląd po zakupie

Do ASO warto się wybrać również już po zakupie Mercedesa, aby sprawdzić, czy przypadkiem w aucie nie ma usterek, które wymagają pilnego usunięcia. Przy okazji można przeprowadzić podstawowe czynności obsługowe, dzięki czemu samochód będzie w 100% przygotowany do dalszej eksploatacji.

Doroczny przegląd olejowy

Wielu kierowców serwisuje swoje samochody w niezależnych warsztatach, nawet nie sprawdzając cen usług w ASO. Tutaj można dać się pozytywnie zaskoczyć. Nasza propozycja? Umów się do ASO na doroczny przegląd olejowy, którego cena wcale nie będzie przesadzona. Pamiętaj, że obejmuje ona również oryginalne części eksploatacyjne oraz odpowiedni olej silnikowy spełniający normę producenta pojazdu.

Naprawa powypadkowa

Jeśli Twój samochód uległ wypadkowi czy brał udział w kolizji drogowej, to jego naprawę zawsze warto powierzyć autoryzowanej stacji obsługi – zwłaszcza, gdy nie musisz płacić za nią z własnej kieszeni, a koszty pokrywa ubezpieczyciel.

W takiej sytuacji po prostu zostaw samochód w ASO i pozwól działać specjalistom, którzy przywrócą auto do pierwotnego stanu zgodnie z surowymi procedurami i technologiami producenta. ASO zajmie się również rozliczeniami z ubezpieczycielem, co zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu i nerwów.

Naprawa elementów odpowiadających za bezpieczeństwo jazdy

Jeśli w Twoim aucie doszło do uszkodzenia czy po prostu zużycia się takich elementów, jak okładziny hamulcowe, sworznie wahaczy, tuleje metalowo-gumowe, łączniki stabilizatora, amortyzatory, końcówki drążków kierowniczych itd., to naprawę lub wymianę warto przeprowadzić w ASO.

Wymienione elementy mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, stąd należy je wymienić zgodnie z procedurami producenta i najlepiej z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

Przygotowanie auta do zimy

Zbliża się zima, a więc najbardziej wymagająca pora roku dla samochodu. Jest to dobry moment, aby sprawdzić, czy Twoje auto na pewno jest w pełni sprawne. Wszelkie usterki, które dziś nie dają o sobie znać, mogą się ujawnić wraz ze spadkiem temperatur. Warto zatem odwiedzić ASO i poprosić o dokładne sprawdzenie samochodu przed zimą.

Naprawa, która przekroczyła umiejętności Twojego mechanika

Jeśli od dawna borykasz się z jakąś usterką, z której zdiagnozowaniem i usunięciem nie potrafią sobie poradzić kolejni mechanicy, to tym razem skorzystaj z usługi ASO. Jest praktycznie pewne, że specjalistom autoryzowanej stacji obsługi szybko uda się ustalić przyczynę problemu i skutecznie go rozwiązać.

Który serwis Mercedesa w Szczecinie jest godny polecenia?

Większość właścicieli samochodów niemieckiej marki ma pełne zaufanie do profesjonalizmu autoryzowanej stacji obsługi Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka. Ten serwis Mercedes w Szczecinie oferuje pełen zakres usług serwisowych, jak również szeroki wybór oryginalnych części i akcesoriów do wszystkich modeli samochodów prestiżowej marki.

Z pełną ofertą Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, autoryzowanego serwisu Mercedesa w Szczecinie, zapoznasz się na stronie internetowej ddb.mercedes-benz.pl.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności