logo
close
dlaczego-warto-kupic-kampera

Kamper dla rodziny z dziećmi – jaki model wybrać?

2 października, 2023
admin Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności, Inne

Podróżowanie kamperem jest bardzo wygodne, zapewnia maksymalną niezależność, a na dłuższą metę może się też opłacać. Zwykle jest tak, że po zakupie kampera rodziny zaczynają znacznie częściej wyjeżdżać z domu, na przykład na weekendy czy spontaniczne wypady w piękne miejsca. Szukając kampera dla rodziny z dziećmi należy zwrócić uwagę na pewne niuanse, które w praktyce decydują o komforcie spędzania czasu w „domu na kołach”. Po garść wskazówek zapraszamy do naszego artykułu.

Funkcjonalny aneks kuchenny

Zaczniemy nietypowo, ponieważ nie od części sypialnej, ale właśnie od aneksu kuchennego. Rodziny podróżujące kamperem z reguły przygotowują posiłki we własnym zakresie, stąd dobrze będzie poszukać modelu oferującego funkcjonalny, przestronny i odpowiednio wyposażony aneks.

Szczególną uwagę radzimy zwrócić na powierzchnię blatów roboczych, na kuchenkę z dwoma, a najlepiej trzema palnikami, duży zlewozmywak oraz piekarnik i wysoką lodówkę, w której zmieści się coś więcej niż tylko kilka butelek z napojami.

Duża salonka

Skoro gotujemy w kamperze, to musimy jeszcze mieć gdzie w nim zjeść. W czasie dobrej pogody, szczególnie w ciepłych krajach, najczęściej jada się na zewnątrz, pod markizą czy w przedsionku. Jeśli jednak aura nie dopisuje, to potrzebujemy wygodnej salonki w kamperze.

Warto zwrócić uwagę na to, czy salonka pomieści wszystkich członków rodziny, czy nie będzie tak, że jedna osoba zostanie skazana na jedzenie np. na łóżku. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest połączenie salonki z szoferką – wówczas wystarczy obrócić oba fotele, aby wygodnie zjeść posiłek przy stole z rodziną.

Osobne łóżka!

Dla komfortu rodziców i dzieci warto zainwestować w kamper z kilkoma osobnymi miejscami do spania. Pewnie, że okazjonalnie da się spać z dziećmi w jednym dużym łóżku, natomiast nie jest to zbyt wygodne i nie zapewnia wymaganej prywatności. Lepiej więc poszukać kampera z osobnym łóżkiem podwójnym dla rodziców oraz miejscami przeznaczonymi stricte dla dzieci.

Rada

Wybierając kampera dla rodziny z dziećmi, zwłaszcza mniejszymi, warto pokusić się o zakup modelu z bardzo atrakcyjnymi dla dzieci miejscami do spania: łóżkami piętrowymi, łóżkiem w alkowie lub łóżkiem elektrycznie opuszczanym (nad szoferką i salonką).

Akcent na łazienkę

Oczywiście trudno oczekiwać, aby w kamperze znalazła się łazienka o porównywalnej wielkości z tą w domu czy mieszkaniu, natomiast śmiało można rozejrzeć się za takim modelem, w którym kąpiel nie będzie tylko opcją awaryjną.

Przodują w tym kampery zintegrowane, w których można liczyć na osobną kabinę prysznicową (zdarza się to również w półintegrach). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a już na pewno wtedy, gdy rodzina planuje spać „na dziko”, czyli poza kempingami.

Ilość miejsca do przechowywania

Największym wyzwaniem w podróżowaniu kamperem z dziećmi jest pomieszczenie w nim wszystkich rzeczy, jakie trzeba ze sobą zabrać. Nie mamy tutaj na myśli wyłącznie ubrań, ale też zabawki, różnego rodzaju gadżety elektroniczne, suchy prowiant, dmuchane piłki i koła, rowery etc.

Koniecznie należy więc oceniać kampera pod kątem ilości miejsca do przechowywania tych wszystkich rzeczy. Szafy, sprytne schowki w podłodze i pod łóżkiem, a do tego przepastny garaż – są to szczegóły, które mogą przeważyć szalę na korzyść konkretnego modelu.

Gdzie warto szukać kampera dla rodziny?

W poszukiwaniu kampera, również używanego, najlepiej od razu wybrać się do wyspecjalizowanego salonu karawaningowego, gdzie na miejscu można nie tylko porównać różne modele, ale też skorzystać z fachowego doradztwa czy odbyć jazdę próbną upatrzonym kamperem.

Jednym z najlepiej ocenianych salonów karawaningowych w Polsce jest HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. W ofercie tego salonu znajdziesz kampery czołowych producentów, w tym Buerstner, HYMER czy Sunlight. Skorzystasz również z atrakcyjnego finansowania zakupu, włącznie z promocyjnym leasingiem.

Z pełną ofertą salonu HYMER Poznań zapoznasz się na stronie internetowej hymerpoznan.pl.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności